Opowieści z Doliny Muminków – wystawa

Od 20 września do 29 listopada 2019 r. w „Galerii nad Schodami” dostępna jest wystawa Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” – „Opowieści z Doliny Muminków”. To świetna okazja, by poznać bohaterów opowieści, którzy na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Dzięki wystawie poznamy również Tove Jansson – malarkę, pisarkę i twórczynię ukochanych przez dzieci i dorosłych książek o Muminkach. Artystkę, która tworzyła sztukę na własnych warunkach – tylko niewielu twórcom udało się tego dokonać z taką oryginalnością. Tove Jansson w latach 40. XX wieku zaczęła pisać
i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946)
i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność.

Serdecznie zapraszamy – nie tylko fanów Muminków :). Wystawa dostępna w godzinach otwarcia Biblioteki. Istnieje możliwość organizacji warsztatów dla grup przedszkolnych i klas 1 – 3 szkół podstawowych. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 75 721 02 84.

Podobne wpisy