Rafał Różewicz – spotkanie autorskie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu oraz Dolnośląska Grupa Literacka NURT serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Rafałem Różewiczem- wrocławskim poetą i prozaikiem. Rozmowę poprowadzi Anna Nawrocka- poetka, członkini DGL NURT. Spotkanie odbędzie się 13.06.2022 r. o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Impreza odbędzie się w ramach “II Festiwalu Wierszy Ciepłych i Pogodnych im.Huberta Horbowskiego”, jednego z projektów, który w ramach lokalnych inicjatyw, będzie realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 w ramach zadania: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece”

RAFAŁ RÓŻEWICZ – urodzony w 1990 roku. Poeta, recenzent, dziennikarz i początkujący prozaik. Autor trzech książek poetyckich (m.in. Po mrok, wydawnictwoj, Wrocław 2019 oraz Podwójna ciągła, wydawnictwo papierwdole-Katalog Press/Dzikie Przyjemności, Ligota Mała-Dùn Éideann 2022). Wkrótce ukaże się jego debiutancka powieść pt. Land.
Nominowany m.in. do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) i dwukrotnie do Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej” wARTo (2015 i 2017). Wyróżniony w Konkursie Złoty Środek Poezji na najlepszy poetycki debiut roku (2015). Zwycięzca 29. Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka we Wrocławiu (2019).
Gość licznych festiwali literackich. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, ukraiński i rosyjski. Członek Kapituły Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Juror w Konkursie Poetyckim Fundacji Duży Format. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Anna Nawrocka- poetka. Od wielu lat angażuje się w pracę DGL NURT i innych stowarzyszeń poetyckich Zwolenniczka i aranżerka “turystyki poetyckiej” Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wydała książkę poetycką “Cztery czwarte”(Stowarzyszenie “Alternatywni” Elbląg 2017). Jurorka Głogowskich Konfrontacji Literackich. Mieszka i pracuje w Zawidowie.

Podobne wpisy