Strefa Książki i Turystyki na SFM

Sudecki Festiwal Minerałów już od piątku do niedzieli (5.07-7.07)! A wraz z nim rusza nasza Strefa Książki i Turystyki na Placu Okrzei!

Znajdziecie u nas stoiska z literaturą geologiczną, podróżniczą i górską.

Bogatą ofertę czytelniczą związaną z regionem i nie tylko zagwarantuje stoisko Księgarni Anety Czarnieckiej.

Stoisko Biblioteki będzie uginało się od nowych oraz używanych perełek. Zdobyliśmy dla Was w świetnych cenach najlepsze książki o minerałach wydawnictwa Multico. Powieść kryminalną z Lubaniem w tle „Niebieski hamak” Daiany Esenwy. A także zorganizujemy giełdę książek używanych, w tym także wyjątkowych komiksów!

Zapraszamy także na stoisko Wydawnictwa AD REM, gdzie czekają na Was książki dotyczące naszego regionu.

Na dodatek w Ratuszu w „Galerii nad Schodami” czekają Was spotkania z autorami i doskonała okazja do zdobycia autografów do kupionych egzemplarzy!

W sobotę o 15:00 – spotkanie z Eligiuszem Szełęgą, autorem książki „Minerały i skały Polski” – znakomitego przewodnika po świecie skał i minerałów.

W niedzielę o 12:00 premiera książki Olgi Orlińskiej Szczyżowskiej – „Kryształowa wyprawa i alchemik szkła”. Książka ta będzie po raz pierwszy dostępna w sprzedaży na Festiwalu. Ilustracje zamieszczone w książce, inspirowane były minerałami pochodzącymi m.in. z Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

Ale to jeszcze nie koniec!

Oprócz tego w piątek i w niedzielę, w godzinach 12:00-15:00 swoje książki będzie podpisywał znany lubański autor Kazimierz Kiljan.

A wspomniana Pani Olga Orlińska Szczyżowska będzie z nami całą sobotę i niedzielę. Będzie okazja do rozmowy, kupna książki i autografów.

Stoisko Agencji Wydawniczej CB z książkami z regionu (także swojego autorstwa) będzie miał Janusz Skowroński, który jest skarbnicą wiedzy o regionie.

W niedzielę między 13:00 a 16:00 odwiedzi nas także ze swoją książką Joanna Małoszczyk z Grupy Literackiej NURT.

Na te wyjątkowe dni przygotowaliśmy też coś specjalnego – grę mobilną w aplikacji ActionTrack  – Moc Minerałów. Przewidziane upominki dla wszystkich, którzy uzbierają wirtualne minerały do rękawicy mocy!

Oprócz tego:

– pokaz robotów Photon, LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3,

– koło fortuny,

– Mała książka, wielki człowiek – przy zapisach dziecka do biblioteki (na miejscu ) otrzymasz książkę za darmo!,

– zapisy do biblioteki,

– kosmiczna fotobudka.

Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie:

Podobne wpisy