Udane spotkanie z Mieczysławem Gorzką

Czy wiecie, że w naszej Bibliotece kryminały, ze względu na ich popularność, już od dłuższego czasu mają osobne regały?

Podejrzewamy, że Ci, którzy wiedzą, pojawili się na spotkaniu z Mieczysławem Gorzką. Autorem świetnych kryminałów ze współczesnym (i nie tylko!) Wrocławiem w tle.

Pan Mieczysław okazał się szalenie miłym i gadatliwym gościem. Chętnie opowiadał o kulisach wydania pierwszego kryminału „Martwy Sad”. Okazuje się, że nie miał problemu ze znalezieniem wydawcy. Ale problemy przyszły całkiem z innej strony… Zapytaliśmy o Komisarza Zakrzewskiego, który jest bohaterem większości jego książek. Pan Mieczysław opowiadał o decyzji zostania zawodowym pisarzem. A także o radości z tworzenia. Absolutnie zaskoczył nas liczbą książek pisanych jednocześnie. Oraz liczbą książek, którymi żongluje w głowie, aby wyciągnąć najciekawsze historie.

Padły pytania o ekranizację jego książek, czy to na małym, czy dużym ekranie. Na razie padły pewne propozycje, ale nie na tyle poważne, żeby można je było brać pod uwagę. Bardzo ciekawiła wszystkich praca nad ostatnią książką, napisaną z Michałem Śmielakiem – „Cienie dawnych grzechów”, która była przygotowywana konkretnie pod słuchowisko. Mogliśmy także dowiedzieć się nieco więcej o książce „Klątwa”, która ma specyficzne sposoby dystrybucji. Na dodatek jest kompletnie niepodobna do pisania, do jakiego przyzwyczaił nas do tej pory autor.

Spotkanie z Mieczysławem Gorzką to była uczta dla wielbicieli nie tylko kryminałów, ale także po prostu dobrych, inteligentnie skrojonych historii. Miło słuchać kogoś, kto ma w oczach prawdziwą pasję i radość ze spotkania ze swoimi czytelnikami.

Dziękujemy za współfinansowanie Księgarni p. Anety Czarnieckiej w Lubaniu oraz za wsparcie Agencji Reklamowej LARGO.

*Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie zorganizowano w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii TUTAJ.