·

W Bibliotece czas spędzamy, na nudę nie narzekamy! – 20.08.2018 – 24.08.2018

Właśnie rozpoczęliśmy kolejny tydzień wakacji. Jak zwykle był to czas pełen świetnej zabawy i nauki. Nie mogliśmy narzekać na brak pomysłów! W poniedziałek młodsze dzieci rozmawiały
o kłamstwie. Czytana przez nas bajka terapeutyczna Agnieszki Łaby „Papuga Pelagia” potwierdziła znaną nam prawdę, że kłamstwo ma krótkie nogi. Wykonaliśmy również pracę plastyczną związaną z czytanym tekstem. To kolorowe papugi. Starsze dzieci kodowały roboty Lego Mindstorms EV3, ale wykonały też pudełka na prezenty.
Wtorek upłynął nam na kodowaniu robotów. Młodsze dzieci konstruowały roboty Lego WeDo 2.0, a starsze Lego Mindstorms EV3. Po zajęciach z programowania wykonaliśmy gniotki. Prezentują się doskonale. Stworzyliśmy nawet komiks z przygodami naszych gniotków.
W środę w Oddziale dla Dzieci pojawiły się… potwory! Na szczęście niegroźne. Jeden z nich znalazł się również… w książce. Wszystko za sprawą opowieści Toma Fletchera pod tytułem
„W twojej książce jest potwór”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o strachu i o tym, czego się boimy. Mieliśmy również okazję stworzyć własne potwory – najpierw wspólnie, a potem samodzielnie. Co słychać u starszaków? Część konstruowała roboty, a część wykonywała ryby. Niedługo w Oddziale dla Dzieci pojawi się ciekawa wystawa, ale to na razie tajemnica.
W czwartek młodsza grupa kodowała roboty Lego WeDo 2.0. Wykonaliśmy również przepiękne ryby z płyt CD. Właśnie tworzymy podwodny świat. Starsza grupa zajmowała się konstruowaniem robotów Lego Mindstorms EV3.
Podczas piątkowych zajęć młodsza grupa rozmawiała o marzeniach. Warto marzyć i starać się zrealizować swoje plany, lecz… nie zawsze jest to łatwe. Czytany w trakcie spotkania wiersz Agnieszki Borowieckiej “Żółwik maratończyk” przekonał nas jednak, że musimy doceniać każdy swój postęp. Wcale nie trzeba porównywać swoich osiągnięć z osiągnięciami innych. My sami wiemy, ile pokonaliśmy kroków – i to jest najważniejsze. A skoro o żółwiu mowa – wykonaliśmy prace związane z czytanym wierszem. To żółwie, które już zdobią naszą wystawę – “Podwodny świat”. Starsza grupa doskonaliła umiejętność konstruowania i kodowania robotów. Znalazł się nawet czas na wykonanie pracy plastycznej – ryb. Kolejny tydzień wakacji (i niestety już ostatni) zaczniemy od wycieczki do Pracowni Piernikowej Isabell. Już nie możemy się doczekać. Do zobaczenia!

 

 

Podobne wpisy