·

Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem

07.05.2024 r. na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty komiksu, które były elementem cyklu wydarzeń pod hasłem „Komiks jako medium dla młodych”.

Spotkanie składało się z dwóch części, tzn. teoretycznej i praktycznej. Przeprowadził je znany malarz i rysownik Szymon Teluk, który specjalizuje się w komiksie, ilustracji i karykaturze. W trakcie zajęć prowadzący przedstawił uczestnikom historię powstawania i transformacji komiksu, którego historia ma już niemal 130 lat. Opowiedział o różnych rodzajach narracyjnych dymków – od wstążek aż po napisy na koszulkach, zanim znalazły właściwy kształt. Wytłumaczył co to są kadry komiksowe, jak zapisać dźwięk, aby rysunek krzyczał lub szeptał, co to są rynny, ikonki, montaż i scenariusz. W części praktycznej uczniowie samodzielnie tworzyli krótkie, własne historie.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu „Nasze miejsce – biblioteka” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne wpisy