·

Ilustratorka książek w Lubańskiej Bibliotece

Dnia 9 maja 2024 r. w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne z ilustratorką — panią Katarzyną Kołodziej, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIb, SP nr 2 i klasy I, SP nr 4 w Lubaniu.

Pani Katarzyna skończyła wrocławską ASP. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Jej prace można podziwiać w książkach dostępnych w lubańskiej bibliotece, m.in. „Opowiem ci, mamo, co robią owce”, „Opowiem ci, mamo, co robią myszy”, „Matylda. Tajemnica i marzenia”, „Pięciopsiaczki”, „Sposób na elfa”.

Goszcząca w bibliotece ilustratorka, od pewnego czasu angażuje się w tworzenie kolaży, co stało się jej nową pasją. Zafascynowana możliwościami artystycznego wyrazu, jakie daje ta forma sztuki, postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z uczniami. W ramach zorganizowanych zajęć warsztatowych ilustratorka pokazała techniki i metody tworzenia kolaży, inspirując młodych ludzi do własnej twórczości.

Dla tych, co nie wiedzą- kolaż to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą olejną, farbą akrylową). Jak przyznaje prowadząca, jest to świetny sposób na odstresowanie się, odreagowanie, pobudzenie kreatywności i wyobraźni. Nie trzeba umieć malować, wystarczą gazety, klej, a pomysły tak naprawdę wpadają do głowy same. Powstałe prace były przecudne i wyjątkowe. Można je podziwiać w galerii poniżej.

Podobne wpisy