Wieczór w “Niebieskim hamaku”

Pierwszy dzień wiosny w tym roku spędziliśmy w naszej bibliotece w „Niebieskim hamaku”. Wszystko za sprawą Daiany Esenwy, autorki książki o tym samym tytule.

Książka dla mieszkańców miasta jest zupełnie wyjątkowa, bo Pani Daiana zabiera nas na kartach książki na spacer po zakątkach Lubania, często do takich, których już nie ma (jak „stara Tęczowa”), nadal istnieją (ulica Robotnicza z dokładnym adresem) lub zupełnie wymyślonych (choćby Stary Teatr, który został umieszczony zamiast aktualnego budynku Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara).

Bohaterki książki są niezwykle ciekawymi postaciami, a ich historie splatają się przedziwnie w miarę upływu akcji.

Autorka okazała się przemiłą osobą, która pokazuje, że można i warto spełniać swoje marzenia o wydaniu książki. Dla chętnych zdradziła kilka szczegółów, jak do tego dojść. Opowiedziała, jak wyglądał jej proces twórczy, który nie zawsze był prosty i przyjemny. Jednak radość i satysfakcja z trzymania w ręku swojego egzemplarza książki sprawił, że już po tygodniu zaczęła myśleć o kolejnej.

Na spotkaniu wyprzedały się właściwie wszystkie książki (została jedna!), a do Pani Esenwy ustawiła się spora kolejka osób, które czekały na autograf do swojego egzemplarza książki.

Jeden egzemplarz został przekazany do naszej Biblioteki, zachęcamy zatem do wypożyczeni w Bibliotece w Ratuszu.

Oprócz kawy i herbaty, goście spotkania mogli spróbować turecki deser revani przygotowany przez Klub MYkobieTY.

Ten wieczór był prawdziwą ucztą dla ciała i ducha.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i tak ciepłe słowa, które mogliśmy usłyszeć po spotkaniu!

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej Galerii.

Podobne wpisy