„ZAINSPIRUJ SIĘ!” – spotkanie bibliotekarzy

W środę, 20 listopada, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu odbyła się konferencja bibliotekarzy pod hasłem „Zainspiruj się”. W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób z placówek z terenu powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego, bolesławieckiego. Celem wizyty była wymiana pomysłów, doświadczeń, prezentacja działań skierowanych do odbiorców o różnych zainteresowaniach, potrzebach i w różnym wieku.
Po oficjalnym rozpoczęciu i wzajemnym zaprezentowaniu się zebranych, reprezentanci poszczególnych bibliotek, za pomocą prezentacji multimedialnych, przedstawili swoje inicjatywy, polegające na promocji czytelnictwa i szerzeniu kultury przy użyciu zróżnicowanych metod wyrazu. Udowodnili, że ich celem jest podążanie za oczekiwaniami użytkowników i stworzenie przyjaznego miejsca, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszyscy uczestnicy konferencji byli zgodni co do potrzeby spotykania się i wymiany myśli, a także współpracy przy organizacji przyszłych wydarzeń dla czytelników.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne wpisy