Bezpieczeństwo w bibliotece

Już we wtorek wróci możliwość korzystania z biblioteki!

Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, zmienić się muszą zasady korzystania z biblioteki. Przedstawiamy, szczegóły. Prosimy o wyrozumiałość.

W bibliotece w ratuszu został wyznaczony punkt zwrotów książek, tylko w tym punkcie można będzie zwrócić książki (zarówno z oddziałów w ratuszu jak i z zamkniętych filii). Filia nr 3 na osiedlu Piast jest otwarta, można w niej dokonać zwrotu i wypożyczyć książki. Prosimy przy zwrocie otworzyć książki na stronie z kodem kreskowym, znacznie usprawni to obsługę.
Wypożyczenia będą się odbywać bez dostępu do zbiorów bibliotecznych, będą wydawane przez bibliotekarzy “w drzwiach” oddziału dla dorosłych i oddziału dla dzieci. Prosimy więc o zabranie ze sobą karty bibliotecznej, i przygotowanie listy pozycji które chce się wypożyczyć, lub zdanie się na polecenia bibliotekarzy.
Nie spieszcie się ze zwrotami! Terminy zwrotów są przedłużone do końca maja i w tym okresie nie będą naliczane kary, nie trzeba więc przychodzić we wtorek (ilość osób w ratuszu jest ograniczona, a w pierwszy dzień na pewno będą kolejki). Aby ograniczyć ilość wizyt można wypożyczyć do 5 pozycji, na okres jednego miesiąca.

Podobne wpisy