„ZAINSPIRUJ SIĘ”- kolejne spotkanie bibliotekarzy

Wymiana doświadczeń, szeroko pojęta współpraca i dzielenie się pomysłami to wartości niezwykle istotne w pracy bibliotekarza. W środę ,3 listopada, nadarzyła się ku temu okazja. Dyrektor i pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowali kolejną edycję konferencji pod hasłem „Zainspiruj się”. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób z powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego i lwóweckiego. Reprezentanci poszczególnych bibliotek, wspierając się prezentacjami multimedialnymi, opowiedzieli o funkcjonowaniu swoich placówek w pandemicznej, wymagającej rzeczywistości. Przedstawili inicjatywy wykraczające poza mury placówek, angażujące przestrzeń miejską oraz plenery przyrodnicze. Wykazali, że są w stanie stworzyć ofertę dla użytkowników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wszyscy byli zgodni co do faktu, że należy przełamywać stereotyp bibliotek jako miejsc, gdzie królują kurz i grobowa cisza.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.