·

Jak spędzamy wakacje? – 05.08 – 09.08.2019 r.

Nowy tydzień rozpoczął się pracowicie. Młodsza grupa konstruowała roboty Lego WeDo 2.0, starsza kontynuowała tworzenie plakatów z motywem przyjaźni.

We wtorek wybraliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Poznaliśmy pracę funkcjonariuszy, zobaczyliśmy pomieszczenia, które na co dzień nie każdy może zwiedzać 🙂 
i wysłuchaliśmy ciekawej lekcji o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Dziękujemy za poświęcony czas i świetnie przeprowadzone zajęcia.

Środę młodsza grupa spędziła z rodziną Gugulalek. Wspólnie tworzyliśmy historię z jej udziałem. Każdy z nas wykonał ilustrację do wymyślonego zdania. Efekty swojej pracy zaprezentowaliśmy w formie teatru kamishibai. Co słychać u starszej grupy? Rozpoczęliśmy prace nad książkami kreatywnymi dla maluchów.

Czwartek dla młodszych uczestników był dniem konstruowania robotów z zestawów Lego WeDo 2.0. Starsze dzieci kontynuowały pracę nad książkami dla maluchów.

Piątek tradycyjnie już był dla młodszej grupy dniem seansów filmowych :). Starsze dzieci kończyły książki dla najmłodszych – choć znalazł się i czas na konstruowanie oraz programowanie robotów :). Czas na zebranie sił do zabawy w kolejnym tygodniu!
Do zobaczenia!

Podobne wpisy