·

Tydzień z bajkami i planszówkami – 29.07 – 02.08.2019 r.

Tydzień rozpoczęliśmy bajkowo i kolorowo. Po lekturze „Szarego domku” autorstwa Katarzyny Szestak dzieci z młodszej grupy wykonały barwne prace plastyczne. Starsza grupa kodowała roboty Photon.

Lipiec już prawie za nami… Wtorkowe spotkanie rozpoczęliśmy zabawami z chustą KLANZY. Korzystając z pięknej pogody wyszliśmy na plac przy fontannie i na leżakach czytaliśmy książkę „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego, opisującą ciekawe
i barwne przygody podróżnika Kazimierza Nowaka, który swym rowerem przejechał Afrykę. Zajęcia zakończyliśmy, kodując roboty Photon.

Środa była dla uczestników zajęć dniem z książką. Po przeczytaniu bajki „O dzieciach, które kochają książki” mogliśmy obejrzeć piękne pozycje wydawnicze, a nawet przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i oglądać ilustracje w trójwymiarowej dynamicznej odsłonie, poznając książki „Układ Słoneczny” i „Mały Książę” oraz korzystając z aplikacji iSolarSystem i The Tiny Prince AR. Starsza grupa grała w wykonane przez siebie gry planszowe.

Wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy wprowadził nas w tematykę czwartkowych zajęć. Rozmawialiśmy o warzywach i owocach. Włoszczyzna była lejtmotywem zagadek, zabaw oraz prac plastycznych – lepiliśmy jarzyny z plasteliny. Starsza grupa przy lekturze książki „Gorzka czekolada” wykonała plakat techniką collage, którego myślą przewodnią była przyjaźń.

Na zakończenie tygodnia – piątkowy relaks z filmem.

Podobne wpisy