Relacja ze spotkania z maratończykiem

Luty w tym roku zaczął się wyjątkowo dobrze. Na kolejnym spotkaniu Klubu Podróżnika mieliśmy przyjemność gościć Radnego Miasta Lubań, nauczyciela w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu oraz instruktora jazdy na rolkach – Witolda Chojnackiego. Opowiadał on razem z małżonką Edytą o spełnieniu w 2023 swojego wielkiego marzenia, jakim było przebiegnięcie TCS New York City Marathon – największego maratonu na świecie.

Najpierw było marzenie przez wiele, wiele lat. Wyjazd do Stanów wydawał się prawie lotem na księżyc ze względu na wizy, koszty, nieznajomość języka i trudności w kwalifikacji (dostać się na maraton nie jest tylko kwestią wpłacenia wpisowego, ale również… szczęścia w losowaniu). A potem był prezent na 50-te urodziny od żony – słoik z 15 dolarami, który powoli wypełniał się po brzegi. Do tego dołączył zbieg okoliczności i spotkanie z pełnomocnikiem RAZ Event Marathon, który jest autoryzowanym Tour Operatorem tego biegu.

Dzięki temu mogliśmy posłuchać o pełnym emocji wyjeździe. O kontroli celników, emocjach przed biegiem i dotarciu do mety Pana Witka razem z innymi 51401 biegaczami oraz świetną życiówką 3h 37 min. O niesamowitym, barwnym Nowym Jorku, który większość zna tylko z filmów i książek.

Dziękujemy Panu Witkowi i Pani Edycie za ten wspólny wieczór. Większość słuchaczy mogła opuścić Bibliotekę z Nowym Jorku w sercu i wiarą, że marzenia się naprawdę spełniają, jeśli wystarczająco o nie zawalczymy.

Więcej zdjęć zobaczycie w naszej Galerii.

Podobne wpisy