Pomysłowy tydzień – 22.07 – 26.07.2019 r.

Tydzień rozpoczął się dla nas bardzo interesująco. Młodsza grupa wzięła udział w zajęciach z edukatorem leśnym z Nadleśnictwa Świeradów – panią Katarzyną Męciną. Tematem zajęć były: kleszcze, wykorzystanie drewna oraz bezpieczne zachowanie w lesie. Spotkanie było jednym z elementów działań edukacyjnych prowadzonych pod hasłem „Z przyrodą na ty”
w ramach realizacji projektu „Biblioteka dla każdego – odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Starsza grupa projektowała gry planszowe.

W ramach wtorkowych zajęć obie grupy uczestniczyły w warsztatach w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Tematyka zajęć dotyczyła ptaków wędrownych, które wiosną przylatują na nasze tereny. Dzieci mogły poznać zwyczaje i odgłosy m.in. kukułki, drozda, rudzika, pliszki, wilgi, jaskółek i bocianów. Jako pamiątkę zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane techniką origami ptaki.

Środa już za nami… Młodsza grupa wykonała pracę plastyczną na podstawie wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Starsi uczestnicy wakacyjnych zajęć kontynuowali projektowanie gier planszowych. Było super!

Słoneczny czwartek upłynął uczestnikom wakacyjnych zajęć na kodowaniu robotów Photon oraz wykonaniu prac plastycznych pod tytułem „Kolorowe latawce”.
Tydzień tradycyjnie zakończyliśmy filmowo.